Apertura.ltArchitektūrinės plėvelėsProblemų apžvalga

Problemų apžvalga


Veidrodinis efektas

Vis daugiau patalpų savininkų ir valdytojų susiduria su užduotim padidinti privatumą ten, kur naudojamas stiklas.

Mūsų patirtis byloja, kad dažnai pastatų savininkai ir dizaineriai nori turėti visišką privatumą jų patalpose, t.y. vadinamąjį vienpusio veidrodžio efektą.  

Deja, toks dalykas, kaip vienpusio matomumo  plėvelė neegzistuoja. Fizikos dėsniai lemia, kad bet kuris skaidrus objektas praleidžia vienodą kiekį šviesos į abi puses ir šių dėsnių apeiti neįmanoma.  Tačiau vienpusis matomumas yra įmanomas.

Kai mes kalbame apie stiklo vienpusį matomumą, dažnai reikalaujama, kad tai būtų pasyviai veikianti sistema, nereikalaujanti tiesioginės intervencijos. Šitame kontekste vienpusis matomumas yra pasiekiamas keičiant šviesos lygį/pobūdį tarpinėje medžiagoje.

Vienas pagrindinių metodų, naudojamų norint pasiekti vienpusį matomumą yra  veidrodinio efekto panaudojimas. Šis efektas daugiau ar mažiau priklauso nuo šviesos lygio abiejose tarpinės medžiagos pusėse.

Dalinai atspindinčio veidrodžio efektas gali būti pasiektas  naudojant LLumar dienos šviesos privatumo plėvelę stiklui. Ši plėvelė turi santykinai aukštą šviesos atspindėjimo lygį ir santykinai žemą  matomos šviesos pralaidumo lygį.

Sėkmingo plėvelės panaudojimo paslaptis – šviesos reguliavimas abejose stiklo pusėse. Taip, naudojant bet kurį stiklą, įmanoma pasiekti vienpusio matomumo efektą.

Kartais prireikia stebėjimo langų išorinėse sienose, pvz. saugos poste arba sarginėje. Dienos metu gali būti pasiektas vienpusis matomumas, bet naktį, kai šviesos yra įjungtos, situacija yra priešinga. Tokiomis sąlygomis vienpusis matomumas gali būti parūpintas, jeigu naudojamos sekančios priemonės:

  • Galingas išorinis prožektorius
  • Reikėtų paeksperimentuoti su vidiniu apšvietimu, galbūt suteikti galimybę keisti vidinį apšvietimą priklausomai nuo išorinių aplinkybių
  • Vidinis patalpos dekoras turėtų būti matinis, apdailoje tūri vyrauti tamsios spalvos (kuo spalvos tamsesnės, tuo geriau)
  • Bet koks šviesos šaltinis- pavyzdžiui langas- priešingoje pusėje turi būti uždengtas, kad jo negalima būtų permatyti iš išorės
  • Monitorių ekranai neturi būti atsukti į langus

Stebėjimo patalpų naudotojams patariama rengtis tamsiais drabužiais, taip pat vengti nereikalingų judėjimų patalpos viduje.

Tačiau prie visų šių veiksnių labiausiai rekomenduojama instaliuoti LLumar privatumo plėvelę - RN07GRSRHPR, kurį užtikriną vienpusio matomumo efektą, kai išorinio ir vidinio apšvietimo santykis yra 2:1. Stebėtojas tuo pat metu netrukdomai gali matyti visą už lango supančią aplinką .

Plėvelė sumažina matomos šviesos pralaidumą iki 9%, tuo pačiu atspindėdama 53% šviesos. Plėvelė užtikrina privatumą dienos metu ir efektyvų privatumo lygį, esant reguliuojamam vidaus apšvietimui.

Be to, ši privatumo suteikianti naujos rūšies plėvelė atspindi 80% nepageidaujamos saulės energijos, suteikdama komfortiškas darbo sąlygas vasaros metu. RN07GRSRHPR plėvelė taip pat 90% sumažina akinantį spindėjimą, kas žymiai padidina darbuotojų, ypač dirbančių kompiuteriu, komfortą. Plėvelė blokuoja ir 99% kenksmingų UV spindulių, kurie yra pagrindinė interjero blukimo priežastis.


Rekomenduojamos plėvelės:tonavimas
Išbandyk [Preview system]Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas Apertura on Facebook
LLumar.lt - Tonavimas.lt - Apertura.lt - Apertura on Facebook